Obama me truproje jashtetokesore! (Video)

Lajmi ka bërë bujë në mediat elektronike! Në pamjet e videos që do të shikoni në vijim, duket qartë se në një moment ndërsa presidenti amerikanë Barak Obama po bisedon me kryeministrin izraelit Benjamin Netanjahu, kamera filmon një "alien"...! Ndoshta mund të jetë profili natyral i truprojës së Obamës, por në fakt pamjet të venë në dilemë!
 

Egjeli epizoda 13 (video)
Egjeli epizoda 13- www.shqipet.eu by Bareliaswe

Resul Sinani ne telash ne nje emision ne RTV21 hahah (VIDEO)

Gruaja e martuar me 5 burra të cilët janë vëllezër (Foto)

Rajo Verma është një 21-vjeçare indiane e cila ka 5 bashkëshortë, të cilët janë vëllezër me njëri-tjetrin. Amvisa ka dhe një fëmijë, por nuk e di se kush është babai sepse ajo fle me një burrë të ndryshëm çdo natë. “Në fillim ishte paksa e çuditshme, por unë nuk kam një të preferuar. I dua të gjithë njësoj”, shprehet gruaja indiane për ‘The Sun’. Vëllai i madh thotë: “E konsideroj Rajon si gruan time dhe fle me të, ashtu siç bëjnë edhe vëllezërit e mi.” Vetë Rajo nuk e ka problem këtë zakon: “Edhe nëna ime ka qenë e martuar me tre burra që ishin vëllezër, kështu që isha e përgatitur.Fle me radhë me secilin prej tyre. Marr më shumë vëmendje se shumica e grave të tjera që kanë vetëm një partner.”


Portieri sulmon dhe rikthehet në portë me…motor (video)

Na ka ndodhur të shohim jo rrallë portierë që hidhen në sulm në zonën kundërshtare, atëherë kur skuadra e tyre nuk ka se cfarë të humbasë. Ka patur raste kur këto dalje jo vetëm që kanë rezultuar të pasuksesshme, por edhe më keq akoma, skuadra është ndëshkuar me gol për shkak se në kuadrat nuk ka qenë mbrojtësi ekstrem. Në të tilla aventura tërheqja nga njëra zonë në tjetrën është pak e vështirë, sidomos kur topi i hedhur nga një goditje standarde bie në këmbët e kundërshtarëve, koha për t’u rikthyer në portë duhet të jetë sa më minimale. Mund të zgjedhësh vrapimin mes për mes fushës, ashtu siç bëri portieri i Manchester City, Hart në derbin ndaj United. Ai vrapon “si i cmendur” duke përshkuar thuajse të gjithë fushën dhe në fund me një frymë devijon goditjen e Rooney duke e shpëtuar skuadrën e tij nga goli i dytë.Por mund të ndodhë edhe që të rikthehesh në portë me motor, ashtu sic tregohet në videon e mëposhtme. Nga pamjet që qarkullojnë në Youtube shihet qartë se bëhet fjalë për një ndeshje amatore. Portieri zhvendoset në zonën kundërshtare në përpjekje për të shndërruar në gol një top të rihedhur në lojë nga një goditje këndi, ndërsa pas portës “armike” qendron i parkuar një motor. Topi përfundoi në këmbët e futbollistëve kundërshtarë, ndaj në jetë duhej vënë “plani B”…rikthimi në portë me motor.

A është goli më i bukur në 2013?

Një gol fantastik është shënuar në Kolumbi. Në ndeshjen mes skuadrave Deportivo Quito dhe Alianza Petrolera, futbollisti Fernando Patino ka shënuar gol me një volej të bukur nga largësia. Goditja e Patinos arriti shpejtësinë deri në 120 km në orë. Mediat nga Amerika e Jugut po e vlerësojnë këtë si një nga golat që do te garoj për golin me të bukur të vitit.

Gol më qesharak, vështirë që keni parë (Video)